Enter your keyword

Ile par butów potrzebuje dziecko?

Ile par butów potrzebuje dziecko?

Ile par butów potrzebuje dziecko?

W tytułowym pytaniu jest oczywiście zawarte niedomówienie, gdyż dużo w tym wypadku zależy od wieku dziecka. Maluch, którego życie przebiega pomiędzy wózkiem a łóżeczkiem, nie może być wszak porównywany do dziecka chodzącego do przedszkola lub szkoły, a tym bardziej do nastolatka. Ile zatem par butów potrzebuje dziecko, w jakim wieku i jakich?

Totalne maluchy i przedszkolaki

Na początku życia to towarzystwo może się obchodzić bez butów. Niestety dla rodziców i szybciej niżby chcieli, maluchy wstają na nogi i chociaż nie samodzielnie, to niektóre udają się do żłobków. Najczęściej właśnie te chwile są pierwszymi, kiedy rodziców czekają zakupy i kiedy trzeba pofatygować się po buciki do sklepu, albo znaleźć sklep z butami online. Jakich butów potrzebuje maluch do żłobka i przedszkola?

Buty sportowe dla dziecka w tym wieku mogą wydawać się nie zawsze odpowiednie, ponieważ zarówno w żłobku, jak i w przedszkolu (często zdarzają się placówki łączone) będzie mu w nich po prostu za gorąco. Jednakże na spacery w okresach chłodniejszych można się pokusić o zakup takiego obuwia, ale wówczas trzeba starać się o buty na rzepy lub zatrzaski. Typowe buty młodzieżowe raczej się u maluchów nie sprawdzą, chociaż zdarzają się wyjątki i dużo zależy od usposobienia dziecka. Przedszkolak z temperamentem, spędzający dużo czasu na świeżym powietrzu może używać w zależności od potrzeby i pogody naprzemiennie sandałków i bucików sportowych.

sportowe buty dla dziecka

Wiek szkolny

Tutaj wydatki na buty zaczynają galopować, gdyż szczególnie buty sportowe dla dziecka w wieku szkolnym stają się niezbędnikiem.

Oczywiście uczeń potrzebuje obuwia zróżnicowanego, wszakże w tym okresie jego życia zdarzają się uroczystości, na których wyskoczenie w tzw. trampkach byłoby co najmniej nie na miejscu. Dzieciaki idą do komunii, uczestniczą w apelach itp., gdzie na stopach powinno znajdować się obuwie stosownie dopasowane do pozostałego ubioru. Poza tym są jeszcze pory roku, gdy buty młodzieżowe o kroju sportowym nie zawsze zdadzą egzamin. Mimo ocieplania się klimatu ciągle jeszcze potrzebujemy dla dzieci ciepłego obuwia zimowego, czy odpornego na wilgoć obuwia wiosenno-jesiennego. Dzieci w tym wieku uciekają natomiast od sandałów, wybierając właśnie buty sportowe.

Oprócz butów do chodzenia, dzieci do szkoły potrzebują również butów na zmianę. Często są to trampki albo pepegi, a niektóre szkoły dopuszczają użytkowanie jako zamienników również butów typowo sportowych, wywodzących się od firm takich jak Adidas, Nike, czy Reebok. Typowo sportowe obuwie natomiast jest już potrzebne dziecku na lekcje wychowania fizycznego oraz na zajęcia pozaszkolne, jeżeli dziecko zainteresuje się jakąś dyscypliną sportową. Wówczas trzeba nierzadko postarać się o buty specjalnie dedykowane dla danej dyscypliny i najlepiej w tym celu sprawdzić ofertę, jaką dysponuje uznany sklep online. W placówkach stacjonarnych nie ma po prostu tak dużego wyboru, jak np. w Bestbuty.

Nastolatkowie

Tutaj, a nawet już wcześniej, bo i na początku szkoły, rodzice często mają po prostu przerąbane. Nastolatkom nie wystarczają bowiem zwykłe buty młodzieżowe, ale najczęściej potrzebują (umówmy się: nie potrzebują, ale chcą) takich, które są na topie. Jest to okres, w którym po pierwsze dziecko ciągle rośnie i wyrasta z ledwo zakupionego obuwia w zastraszającym tempie, to po drugie równie często zmieniają się trendy młodzieżowe, a których portfele rodziców nierzadko ledwie wytrzymują.

Z nastolatkami o tyle jest wygodnie, że zazwyczaj to oni sami odwiedzają dobry sklep online i nie musimy samodzielnie dobierać im obuwia. To oni nam mówią „to”, a my płacimy i po sprawie – do następnej zmiany trendu, wraz z usilnym znalezieniem miejsca w szafie na kolejną nieużywana parę.

To oczywiście żarcik, nie każdy nastolatek za cel w życiu obiera sobie gnębienie rodziców, a podchodząc do tematu poważnie, to nastolatkowie jednak lubią się już stroić, a niektórzy nawet mieć buty na każdą okazję. Niezbędne w ich wypadku jest obuwie na co dzień, najlepiej sportowe i dobrej marki (jest to wskazane, gdyż takie buty dłużej wytrzymują), buty sezonowe, do szkoły lub/i do uprawiania sportu oraz coś eleganckiego na wypadek uroczystości. I to na tyle, trzymajcie się za kieszeń.

Kliknij i zadzwoń